Tipy na výlety

V blízkém i vzdálenějším okolí penzionu se nachází nespočet kulturních a přírodních zajímavostí.
Mezi největší lákadla patří zejména hrady Křivoklát a Karlštejn. Pro obdivovatele mikroregionálních krás doporučujeme návštěvu obcí a měst regionálního významu, mezi které patří například Královské město Slaný či prezidentské letní sídlo v Lánech. Milovníci přírody si jistě nenechají ujít přírodní památky Bílichovické údolí, Slánskou horu či přírodní park Džbán. V okolí si na své přijdou také milovníci historie, kterým můžeme doporučit hornický skanzen Mayrau či vojenský skanzen Smečno.

Těsné okolí penzionu je vyhlášeným houbařským rájem.

Křivoklát

- vzdálenost 29km
Křivoklát je jeden z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých hradů českých knížat a králů. Nachází se na území městyse Křivoklátu v okrese Rakovník ve Středočeském kraji. Hrad je v majetku České republiky a je zpřístupněný veřejnosti. Jeho správu zajišťuje Národní památkový ústav.


Lány

- vzdálenost 12km
Barokní zámek a obora v obci Lány uprostřed křivoklátských lesů nedaleko Prahy je oficiálním letním sídlem prezidentů České republiky.


Slaný

- vzdálenost 10km
Královské město Slaný je přirozeným kulturním centrem slánského regionu i celého okresu. Díky bohaté historii města je k vidění mnoho kulturních a architektonických památek.
Hornický skanzen Mayrau - vzdálenost 14km
Skanzen věnovaný těžbě uhlí najdete na Kladensku v obci Vinařice. Skanzen vznikal v 90. letech minulého století díky obětavosti mnoha nadšenců pro hornickou historii. Rozsáhlá expozice zachycuje provoz dolu tak, jako kdyby horníci odešli teprve včera.
Vodní park a naučné centrum Čabárna - vzdálenost 18km
Pokud zavítáte do Vodního parku Čabárna, máte možnost vidět okrasná jezírka s kapry - Koi, lekníny - po naučné stezce je k vidění jak domácí, tak volně vzácně žijící zvířectvo.


Kladno

- vzdálenost 16km

separator