V blízkém i vzdálenějším okolí penzionu se nachází nespočet kulturních a přírodních zajímavostí.
Mezi největší lákadla patří zejména hrady Křivoklát a Karlštejn. Pro obdivovatele mikroregionálních krás doporučujeme návštěvu obcí a měst regionálního významu, mezi které patří například Královské město Slaný či prezidentské letní sídlo v Lánech. Milovníci přírody si jistě nenechají ujít přírodní památky Bílichovické údolí, Slánskou horu či přírodní park Džbán. V okolí si na své přijdou také milovníci historie, kterým můžeme doporučit hornický skanzen Mayrau či vojenský skanzen Smečno.


Těsné okolí penzionu je vyhlášeným houbařským rájem.

Karlštejn - vzálenost 46km

Gotický hrad založený v roce 1348, zaujímá mezi českými hrady zcela výjimečné postavení. HradKarlštejn byl vybudován českým králem a římským císařem Karlem IV. jako místo pro uložení královských pokladů, především sbírek svatých relikvií a říšských korunovačních klenotů.

Křivoklát - vzálenost 29km

Křivoklát je jeden z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých hradů českých knížat a králů. Nachází se na území městyse Křivoklátu v okrese Rakovník ve Středočeském kraji. Hrad je v majetku České republiky a je zpřístupněný veřejnosti. Jeho správu zajišťuje Národní památkový ústav.

Lány - vzdálenost 12km

Barokní zámek a obora v obci Lány uprostřed křivoklátských lesů nedaleko Prahy je oficiálním letním sídlem prezidentů České republiky. 

Mělník - vzdálenost 42km

Mělník není jen centrum vinařství se zámkem a historickým centrem zčásti obklopeným hradbami. To nejzajímavější se tady totiž skrývá pod zemí, ať už jde o zámecké vinné sklepy, vinařskou expozici v muzeu, městské podzemí s unikátní studnou anebo kostnici pod chrámem sv. Petra a Pavla.

Slaný - vzdálenost 10km

Královské město Slaný je přirozeným kulturním centrem slánského regionu i celého okresu. Díky bohaté historii města je k vidění mnoho kulturních a architektonických památek. 

Hornický skanzen Mayrau - vzdálenost 14km

Skanzen věnovaný těžbě uhlí najdete na Kladensku v obci Vinařice. Skanzen vznikal v 90. letech minulého století díky obětavosti mnoha nadšenců pro hornickou historii. Rozsáhlá expozice zachycuje provoz dolu tak, jako kdyby horníci odešli teprve včera.

Vodní park Čabárna - vzdálenost 18km

Pokud zavítáte do Vodního parku Čabárna, máte možnost vidět okrasná jezírka s kapry - Koi, lekníny a další vodomilné rostliny s 30letou tradicí. Po naučné stezce je k vidění jak domácí, tak volně vzácně žijící zvířectvo (černé labutě, jeseter Viza velká 160 cm).

 

 

REZERVACE

tel.: 733 538 634

tel.: 730 871 607

Ubytování:

Začátek 14:00 - 20:00

Konec 10:00

 

 

Penzion U Bartoušků

 

Malíkovice čp. 1, 273 77

tel.: 730 871 607/733 538 634

e-mail:   info@ubartousku.cz

     

50°12'34.693"N, 13°59'1.275"E

 

facebook 

 

Občerstvení otevřeno denně

Po - Ne 16:00 - 20:00

Venkovní i vnitřní posezení.

Pivo, limo, alko, nealko,

káva, nanuky i něco malého

k zakousnutí.

Pro děti trampolína a krmení zvířátek.